Küsimus:
DIY kontaktmikrofon
Joel H.
2010-04-14 14:49:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tere !

Kontaktmikrofoni kasutamine väli salvestamiseks näib olevat populaarne ja selle loomiseks veebis on palju õpetusi.

Ostsin osad ja mõtlen adapter ja võimendus, mida ma tahan kasutada. Mul on Zoom H2 makk, millel on rea taseme ja mikrofoni sisend.

Küsimus:

  • millist võimendust vajab kontaktmikrofon olema võimeline ühendama rea ​​taseme sisendiga? Või kas lihtne 3,5 mm pesamikrofoni sisend võiks pakkuda piisavalt võimendust?

  • Sain ka aru, et pieso on sageduselt ebaloomulikud nende suure takistuse tõttu. Kas liinitaseme eelvõimendi on lihtsaim viis signaali võimendamiseks loomulikuma sagedusreaktsiooniga?

Täname.

Ok, tundub, et mul on vaja ehitada FET-puhver. See peaks sirgendama sageduskarakteristikut ja suurendama helitugevust.
Kuus vastused:
Zeppelin Design Labs
2015-12-02 10:10:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin on vahva eelvõimendi ahel, mis pakub FET-puhvrit ja tasakaalustab signaali, mis käsitleb kõiki teie arutatud küsimusi. Vooluring põhineb Alex Rice'i tööl.) Kinnitate pieso vooluahelale varjestatud mikrofonikaabli pikkusega ja seejärel juhite mikrokaablit vooluringist isase XLR-i külge. See ühendatakse teie makiga, mis varustab ahelat fantoomiga. (See on varjestus, mitte maandus iseenesest, mis kontrollib müra, nii et ka vooluahel peab olema varjestatud.) See on ülivaikne ja suudab signaali juhtida väga pika (100 '+) kaabli kaudu, mis võib mõnes valdkonnas olla kasulik olukordades. Kui te pole skeemide lugemisega kindel, leiate komplekti, mille saate siit (avalikustamine: ma teen selle komplekti). Samal lehel on ülitäpne kasutusjuhend, mille saate alla laadida ja mis näitab täpselt, kuidas vooluringi kokku panna; kui teil on "leiva-laudaga sõitmine" käepärast, saate selle oma osadest valmistada ja komplekti vahele jätta.

balanced, buffered piezo preamp

R8 juures me kasutame tavaliselt 680 Ohmi takistit, kuid see võib varieeruda sõltuvalt teie konkreetsetest FET-idest. Soovitud täiuslikkuse saavutamiseks proovige umbes 400–1200 Ohmi takistusi.

endolith
2010-04-15 00:13:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Asi pole kasumis, vaid impedantsis. Piezodel on väga kõrge väljundtakistus (tegelikult mahtuvuslik impedants), seega peavad nad teie eelvõimendi sisendis nägema veelgi suuremat takistust, vastasel juhul on neil kalduvus häirete kogumiseks ja madalate sageduste eemaldamiseks.

(Näiteks 500 pF pikapil on 6 MΩ väljundtakistus 50 Hz juures, nii et isegi kui ühendate selle 1 MΩ kõrge Z-sisendiga pesasse seda summutatakse -17 dB juures 50 Hz. 1 kHz juures on selle impedants aga 300 kΩ, mis on ainult -2 dB sumbumine. Sellepärast kaovad madalad sagedused ja need kõlavad tühiselt, kui te ei kasuta väga suurt sisendtakistust.)

Selleks piisab lihtsalt FET-sisendpuhvrist (sisendtakistus ≈ 1 000 000 MΩ). See ei tohiks vajada suurt kasu. Piezod suudavad ise toota väga kõrgeid pingeid.

georgi
2010-04-14 16:04:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

eeldades, et olete ostnud piesoelemendi ja soovite selle oma kaasaskantava makiga ühendada:

  • ühendage element lihtsalt pistikupessa ja käsitlege seda dünaamilise mikrofonina - st puudub fantoom või pistikupesa on vajalik, kuid peate selle ühendama mikrofoni sisendisse ja peate võimendust üsna palju suurendama .
  • vastusekõverate probleemid tekivad rohkem tänu sellele, kuidas kinnitate elemendi lindistatavale pinnale, nii et ma ütleksin, et on ohutu seda muret hilisemaks edasi lükata:)

üks asi, mida võiksite proovida, on juhtme elemendi ühe otsa ühendamine nii otsa kui ka rõngaga (vasak + parem), seejärel pärast kanalite summeerimist monofooniliseks - see võib anda paremaid tulemusi müra tingimused.

ps nautige mikrofoni hävitamist =), kui alasti piesoelementide uuesti jootmisel on rohkem kui üks elu.

Colin Hart
2010-04-17 03:32:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siiani suurepärased vastused! Üks asi, millega peate olema VÄGA ettevaatlik, on pieso potentsiaalselt kõrge väljund! Tavaolukorras väljastab piesoelement korralikult normaalse taseme, kui see on ühendatud mikrofoniga. Kui aga selle maha viskate, nipsutate või muul viisil tugevalt lööte, on paljud piesod sageli võimelised välja tooma üle 30 V! See võib eelõhu puhuda, kui te pole ettevaatlik!

Mul on olnud palju õnne oma kontaktmikrofonide üldise sagedusreaktsiooni parandamisel, lõpetades need 1/4 "ja ühendades need tekstisiseseks impedantsi vaste, seejärel otse 744T-sse. Võib olla huvitav ka selle mängimine, kui ühendate selle DI-kasti. Kuid ma oleksin väga huvitatud, kui kuuleksite selle muutuva impedantsiga mikrofoni ühendamise tulemusi pre (mul oli varem üks ART-i eelvõimalustest, millel oli see funktsioon, kuid pärast seda täiendasin oma Chandleri germaniumiga ...)

Teine võimalus (mida olen mõelnud teha, kuid pole kunagi teinud): kui teil on Logic Studio, on EQ pistikprogramm nimega "Match EQ". Võimalik, et kui leiate pinna, mis resoneerib üsna tasase sagedusega (võib-olla NS-10?), võiksite selle kaudu roosa müra tulistada, salvestage selle vastus ja sobitage see siis roosa müra otsese mõõtmisega EQ-ga (tarkvarasiseselt). See arvestaks ebanormaalse sageduse res ponse. Seejärel saaksite oma uue EQ-sätte salvestada ja rakendada postituse teel igal mikrofoni salvestusel, mis teie mikrofoni sisuliselt "dekodeeriks". Muidugi eeldab see kõik, et leiate üsna tasase reaktsiooniga pinna.

Mul on varrukas muid ideid, kuidas seda Match EQ-ga saavutada, kui kedagi huvitab ... andke teada .

Loodetavasti aitab see !!!

NS-10 on sama lamedad kui Jennifer Lopez!
Joel H.
2010-04-18 19:36:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aitäh, tarkvara EQ dekodeerimine tundub huvitava ideena. Tahaksin kuulda veel ideid, kuidas salvestada hea kindla võrdlusega EQ impulss. Ma ei oma NS-10-sid ja minu Geneleci monitoride kere tundub liiga tugev, et hästi vibreerida. Või arvate, et ma saaksin hea "loomuliku" sagedusreaktsiooni, kui panen pieso Geneleci traatvõrgule ja salvestan müra?

Riistvaraliselt oli mul pieso ja pistiku jootmine korras, kuid ma pole kindel, et saan FET-puhvri loomise skeemidest aru.

Teine pinget puudutav küsimus puudutab Phantomi võimsust ja pieso. Kavatsesin oma MOTU Ultralite 48V fantoommikrofoniga pieso signaali võimendada, kuid kuidagi ei tundunud see lihtsalt sisetunde järgi hea mõte. Minu tehtud piesoaplaat ja juhtmed on täiesti avatud, nii et minu sisetunne ütles, et 48V pole sellega hea kombinatsioon.

Kuidas oleks? Kas on veel teaduslikke selgitusi fantoomvõimsusega pieso kasutamise kohta signaali võimendamiseks? Loomulikult annab fantoomvõimsus mikrofonile täiendavaid volte ja see ei muuda sagedusreaktsiooni või mitte?

Pretaeperon
2010-08-27 03:54:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

im diggin with my contact mic now ...

kas keegi oskab öelda, mida ma saan teha mikrofonimüra abil? maandus?

btw proovisin ka fantoomvõimsust ja see toimis hästi läbi XLR. see andis vajaliku võimenduse, kuid müra ...See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...