Küsimus:
Kuidas salvestate tugevaid helisid?
RedSonic01
2012-09-02 10:48:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Eile oli mul õnne teha mõned autolangete salvestused. Ütlematagi selge, et see oli vali ja lõbus;) Seal oli veel 4 plaadimängijat ja pärast seanssi toimuvate õllede ajal arutasime erinevaid tehnikaid valjude mööduvate helide salvestamiseks. Mõni meeldib salvestada tõeliselt suure võimendusega, põrkudes transiendid piirajalt välja, teistele meeldib puhtalt salvestada ilma transienti lõikamata. Mõlemal on mõjuvad põhjused, miks nad salvestavad nii, nagu nad seda teevad - seepärast avan teile küsimuse, kuidas teile meeldib valjuid möödumisi salvestada ja miks?

Neli vastused:
Rene
2012-09-02 17:47:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

IMO tugevad helid nõuavad palju helikanaleid. Ainult kahe palaga valju heli hea salvestuse saamine on väga keeruline, kuna mitmesse ossa saab kõva heli sisse murda (igaüks nõuab erinevat võimenduse seadet ja mikrofoni perspektiivi)

Püüan tavaliselt hinnata ja katta järgmisi osi:

  • madalam ots - kui palju madalat otsa heli tekitab ja milline on parim nurk selle salvestamiseks? Püüan tavaliselt omada "punch" -mikrofoni, mille ainus eesmärk on jäädvustada asja madalam ots. võimendusseade, mis ei ole pügatud, ahelas puudub ülipääs, hea mikrofon madalate otsade kogumiseks jne.

  • keskmise vahemiku mööduv - dünaamika või soojad mikrofonid on head heli selle osa jaoks. mõnikord juhin kahte kanalit, mille eesmärk on heli selle osa jäädvustamine erinevatele võimendusastmetele. Kui ma ületan, teen seda enne segisti piirajat. piirajad võivad madalama otsa segamini ajades segi ajada.

  • kaja - tavaliselt kulutan 4–6 kanalit, mis on keskendunud ainult reverbile. Valjud helid on määratletud ruumi omaduste järgi, kuhu nad on salvestatud, ja kaja salvestamine otsese allikana on selle ruumi hõivamisel ja heli määratlemisel võtmetähtsusega. Reverb-mikrofonid asuvad suhteliselt kaugel ja on suunatud mitte allikale, vaid peegeldavatele pindadele. Vaiksed siledad mikrofonid sobivad selleks hästi, võimenduse seaded on üsna kõrged. piirajad välja ja laske heliklippil klõpsata - need mikrofonid on mõeldud kõige muu jaoks. Tühikud omnis ja PZM võivad siin olla salajane kaste. Lõplikus segus võib olla hämmastav, kui palju loodate heli tõeliseks määratlemiseks nendel mikrofonidel kuumal tasemel.

  • capsule foldback - hea, kui teil on kena agressiivselt salvestatud kanal, mis lisab helile alatust. tavaliselt leian mikrofoni, mille kapsel ei saa tegelikult hakkama valju asja kiirgava spliga ja panen selle suhteliselt allikale nii, et spl saaks kapsli tagasi voltida. lav mikrofonid töötavad selleks hästi ja 416 kõlab hästi ka siis, kui see kokku klappida. Ka odavad kaameramikrofonid ja elektroonika suudavad selle saavutada.

  • katsed - valjud helid nõuavad palju juurdepääsu ja ettevalmistusaega, miks mitte seadistada mõnda kraami te pole veel proovinud ja ei looda treenimisele? sellised asjad nagu kontaktmikrofonid läheduses asuvatel asjadel, mikrofonid ja asjad, mis võivad kõlada lahedalt, mikrofonid, mida te pole selles rakenduses veel proovinud jne.

Suurepärane vastus - aitäh - kas võtate uudishimust lähtudes oma mikrofoni maapinnast kõrgust, kui proovite saada keskmist ja madalat vahemikku. Ka kontaktmikrofonid on suurepärased. tegi paar kuud tagasi relvaistungjärgu, kus vahemiku servas oli metallist püssikapp. Jäi kontaktmikrofoni külge selle külge, mis andis meile kõige säravama metallresonantsi.
Ma ausalt öeldes ei arvesta kõrgust, kuigi ma peaksin seda tegema. mõni nädal tagasi salvestasin reaktiivlennuki koos mõne kontaktmikrofoniga, mille olin kinnitanud lähedal asuva sõidukile. korralik!
Chuck Russom
2012-09-04 01:14:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on alati magnetofonidega piiratud funktsioonid, olenemata sellest, mida ma salvestan. Kuid see on hädavajalik valju kraami (relvad, lõhkekehad, reaktiivrattad, autojuhid jne) puhul. Kõva allika salvestamisel on kõige raskem see, et salvestamise ajal ei saa jälgida. Noh, saate jälgida, kuid te ei kuule seda piisavalt hästi, et lindistustest tunda. Esitamine pärast võtmist on hädavajalik, et teaksite, milliseid kohandusi teha.

Leian, et kui teie salvestised on moonutavad, tuleb kõigepealt muuta mikrofoni asetust. Viige mikrofon kaugemale või suunake see allikast eemale. Samamoodi, kui te ei saa piisavalt taset, viige oma asjad lähemale. Mõistke ka, et mõnele mikrofonile lihtsalt ei meeldi konkreetne allikas, seega ärge kartke mikrofone välja vahetada. Muidugi peate ikkagi mõistma õigeid võimenduse seadeid, teie mikrofoni pressi ei tohiks kogu aeg üles tõsta ja neid ei tohiks ka nulli lähedale keerata. Mikrofonipadjad on ka hea asi, mis teil olemas on.

Samuti kipun valju kraami, eriti mööduvaid asju, üsna kuumaks lindistama.

Ma olen teiega, et salvestada kuumana ja mul on alati piirajad sisse lülitatud - olen avastanud, et salvestamise kuum sõltub palju makist. Meil on tööl DR680, mis vihkab kuumana töötamist, kuid FR2 ja 744 armastavad seda.
Matt Glenn
2012-09-02 22:28:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rene pani selle fantastiliselt välja ja ma pole kunagi varem mõelnud odavat mikrofoni sihipäraselt moonutada - hiilgav!

Samaväärne tehnika, mida olen alati kasutanud, on 1 või 2 lisakanali salvestamine mikrofon allikale keskmiselt lähedal: piisavalt kaugel, et kogu allikat ühtlaselt hõivata, kuid piisavalt lähedal, et reverb või tühik ei võtaks võimust. Postitusel käivitage need kanalid agressiivsete seadetega kompressori / piiraja kaudu (väga kiire rünnak, kiire vabastamine). IMO, see on eriti fantastiline toreda analoogkompressoriga nagu 1176, kuid võite kasutada ka kõiki pistikprogrammkompressoreid (PSP vintagewarmer töötab kenasti). Pluginkompressorite eeliseks on see, et neil on sageli ülikiire rünnakuaeg. Tulemuseks on alternatiivne moonutus, mida saate segades joosta pehmelt või valjusti, et lisada helisid ja keha tugevale helile. Õppisin seda tehnikat kooli ajal, kui me trumme salvestasime / segasime.

Nõustun ka sellega, et reverbi salvestuse saamine on OLULINE. Reverbi lisamine postitusse võib toimida, kuid pidage meeles, et reverbi protsessorid töötlevad ainult seda, mida te neile saadate, ja see, mida te neile saadaksite, on lähivõte, mis ei pruugi allikaheli jõudu täielikult ära kasutada. ALATI on parem seadistada täiendavaid kanaleid, et salvestada tegelikku suhtlemist salvestusruumiga, isegi kui salvestate vabas õhus.

Jah, reverb on eriti oluline plahvatuste ja relvade puhul. relvade kaja saba on midagi, mida on postis peaaegu võimatu taastada.
Conant
2012-09-06 17:37:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oih! Ma arvan, et minu isikliku salvestusteoorias võib olla väike põhimõtteline arusaamatus!

Olen selle RedSonic01 lause kohta:

Mõnele meeldib koos tõeliselt suur võimendus, mis põrkab transiidid piirajalt välja.

Ma arvasin alati, et kaasaskantavate salvestite võimenduse ainus eesmärk oli võime muuta monitori taset mugavaks kuulamiseks. Ma mõtlesin, et kui võtaksite kaks sama salvestit ja salvestaksite sama heli (mitte nii valju heli, mis põhjustab lõikamise), kuid erineva võimendustasemega ja hiljem DAW-s need kaks salvestust normaliseeriksite, saaksite identsed helid. Kas see on õige? Või on mikrofoni võimenduses midagi enamat?

@Conant Teoreetiliselt arvan, et teil on peaaegu õigus - kui digiteerite täpselt sama signaali (sama mikrofon, sama eelvõimendi jne) ja seejärel normaliseerite ühe signaali, peaks erinevus olema ainult normaliseerimisest ja taustamüra suurenemisest tingitud kvantimisvead. Mida rohkem te normaliseerite, seda rohkem signaalid erinevad. kui aga DAC-i ees (analoogmaailmas) on midagi muud, siis on teie signaal erinev.
@Conant - 'täiuslike' salvestuste tipp on väga 0 dbfs lähedal. põhjuseks on see, et see saab parima signaali ja müra suhte.
@RedSonic01 Tank teile RedSonic01. Kuid ma arvasin ka, et mida vähem on teil kasu, seda vähem müra saate. Niisiis, kui ma võrdlesin oma testis erineva võimendusega salvestusi, saan ka (pärast normaliseerimist) sarnase müratase. Kuid jällegi on see kõik kaasaskantav salvestamine. Stuudios, kui teil on erinevaid vaheseadmeid, on mikrofoni võimendusel muidugi erinevad eesmärgid.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...