Küsimus:
6 oomi kõlarid ja 8 oomi vastuvõtja
Teneff
2011-05-17 23:25:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul on Sony vastuvõtja STR-710 ja spetsifikatsiooni järgi on see ainult 8 oomi ja väljundvõimsus 6 x 100 vatti. Ma ei tea, kas peaksin ostma kaks paari Yamaha NS-777 kõlareid, mis on 6 oomi 100/250 vatti.

Kas mul on probleeme oomi erinevuste tõttu?

Kas ma saan kahjustada kõlareid või võimendit?

Kas see on üldse hea mõte?

Kaks vastused:
phasetransitions
2011-05-20 18:26:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teneff,

tl; dr saate oma 6Ohm kõlareid koos vastuvõtjaga hästi juhtida, ilma et peaksite muret tundma. Te ei kahjusta kõlarit ega võimendit. Kui sõidate võimendiga liiga kaua liiga kõvasti, lülitub see enda kaitsmiseks ja jahutamiseks lihtsalt välja.


Tehnilised üksikasjad:

Valjuhääldite impedantsi reiting on nimeline, st nad valivad impedantsi jaoks ühe numbri, mis väidetavalt esindab valjuhääldi üldist impedantskäitumist.

Tegelikkuses pole valjuhääldi takistus üks number ja on tõepoolest erinev igas sageduses. Madalaim impedants, mida tavalisest valjuhääldist näete, on tavaliselt mõni kümnendik oomi kõrgem madalaima alalisvoolutakistiga muunduri häälepooli alalisvoolutakistusest ja takistus võib tõusta kuni 100 Ohmini madalad sagedused, kus juhi mehaaniline käitumine haakub tugevalt tema elektrilise käitumisega. Siin näitab esimese graafiku alumine rida tüüpilise hästi kavandatud kahesuunalise kodu valjuhääldi elektrilise takistuse suuruse käitumist ja sagedust. Minimaalne takistus on umbes 6 oomi ja maksimaalne üle 20 oomi ning impedants muutub kogu sagedusspektris. Nii et impedants ei ole üks number ja valjuhääldi nimitakistus ei anna teile sisuliselt midagi.

Nüüd, mis puudutab võimenduskanaleid. Kaasaegsed vastuvõtuvõimendid on pingeallikad ja üsna head. See tähendab, et nad järgivad oomi seadust V = IZ. See tähendab, et võimendi varustab impedantsi Z jaoks vajalikku voolu I antud väljundpingel V. , olenemata sellest, mis see Z on. Kui nõuded V-le või I-le on liiga suured, läheb võimendi lihtsalt enesekaitse režiimi.

Enamik muret amprite külge kinnitatud kõlarite impedantside pärast tuleneb toruvõimendite maailmast, mis on konstantse voolu (mitte konstantse pinge) allikad. Seal on võimendi impedantsi ja valjuhääldi impedantsi sobitamine olulisem koormuse tõttu, mida see võimendi väljundtrafodele annab. Samuti ei ole vintage kitarri / bassi / hifi võimenditel sisseehitatud kaitselülitusi ja need võivad kahjustuda, kui need ületatakse valel (st liiga madalal) impedantsil kõrgel tasemel.

Kokkuvõttes

Ostke kõlarid, ärge muretsege ja nautige muusikat.

Ma ei saanud aru, et sulgemist pole ülemäära palju. Varem oli mul vastuvõtja ja kõlarid 4 OHm erinevusega ning need lülituvad iga 20 minuti järel "normaalse" helitugevuse korral välja. Sa õpid iga päev midagi uut!
"normaalne" tähendab paljude inimeste jaoks paljusid asju. Paljudel väikestel tarbija- ja professionaalsetel ampritel on marginaalne väljundseadme soojuse vajumine ja / või toiteallika reserv ning need sisenevad voolupiirangusse üsna kiiresti, isegi kui väljundtransistorid suudavad toetada vajalikku pinge kõikumist. Ka 4 Ohmi nominaalkõlari Ric-arv kõnekeermest on tõenäoliselt 2,5 oomi lähedal ja sõltuvalt kasti joondamisest võib impedants läheneda sellele miinimumile.
Nägin (moodsat) võimendit, mis oma spetsifikatsioonis teatas, et ei kasuta 4 oomi kõlareid. Kui tavaline on see, et võimendite tootjad * ei kasuta ülevoolukaitset?
Zeronyne
2011-05-18 21:32:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See pole hea mõte. See ei pruugi teie süsteemi õhku lasta, kuid see pole kindlasti optimaalne seadistus ja ma olen kindel, et see tühistab garantii (kui tunnistate seda teinud).

Iga väljund otsib oomi koormus; peaksite tõesti vältima miinimumi alla minemist. Siin võib olla abi järgmisest artiklist:

http://www.prestonelectronics.com/audio/Impedance.htmSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...