Küsimus:
Kuidas ma saan oma lauluhäält salvestada nii, nagu ma seda kuulen?
Travis Dtfsu Crum
2012-09-20 21:30:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui kuulen ennast laulmas, mida ma teen igapäevaselt autosse ja tagasi ainult selleks, et harjutada (see on kokku umbes 2 tundi), meeldib mulle tegelikult see, kuidas mu hääl kõlab. See on vähemalt talutav.

Minu töökohal müüakse ka tohutult palju tooteid, millest üks on kõrvatropid. Nii et jälle autos lauldes, kuid seekord kõrvatropidega, meeldib mulle ikkagi see, kuidas mu hääl kõlab, hoolimata sellest, kas mul on üks või kaks kõrvatroppi sees. Mitte päris nii palju kui ilma kõrvatroppideta, aga mulle siiski meeldib.

Alustasin seda harjutamist pärast seda, kui proovisin seda lihtsalt tiibadega pärast Sterling Audio ST51 suure membraaniga FET kondensaatormikrofoni ostmist ja see kõlas kohutavalt. Tagantjärele mõeldes laulsin tõenäoliselt oma helikõrguse vahemikust välja, mis tegi proovitud nootide hoidmise keeruliseks, kuid kõlas siiski kohutavalt, isegi kui harmooniakatseks laulsin sama osa, kuid oktaavi või kaks madalamat. / p>

See tegi mind piinlikuks, kuni läksin ja ostsin sõbralt Melodyne. Mul pole veel olnud võimalust seda oma DAW-ga kasutada, kuna tema versioon on vana ja sellega ei ühildu.

Igatahes, pärast korraliku uurimistöö tegemist ja paar õppetundi salvestamise ja salvestamise kohta selles vabaklassis, kus ma käin, vokaali valdamine, sain aru, et ma ei olnud midagi väga valesti teinud, kui proovisin oma häält salvestada. Lisasin kompressori ja EQ-d, et tõsta bassi ja kõrgeid sagedusi, kuna see tundus tõsiselt puuduvat bassitoonidest. Ma olin mikrofonist sobiva kauguse kaugusel. Kuna toas, kus viibin, on KOHUTAV kaja, salvestasin end lohutajast tehtud väikese kindluse vahele. Ma tegin seda seetõttu, et olin keskkooli ajal bändis ja me salvestasime üks kord stuudios ja kutt meeldis meile, nii et ta seletas palju, mida ta tegi, kuna me ei maksnud talle tehniliselt miksimist ega meisterdamist meie salvestised, kuid ta oli hea tüüp ^ _ ^.

Igatahes kõlasin ka pärast seda kõike 13-aastaselt selles staadiumis, kus mu hääl mõras. See ei olnud sõna otseses mõttes mõranev, kuid kõrged osad kõlasid hirmuäratavad.

Mis annab? Tl; dr tüübi puhul kuidas ma saan selle heli oma peast, mis mulle meeldib? Ma arvasin, et kõrvatroppide kandmine peaks teie häält rohkem kuulma, nagu see tegelikult on.

Mäletan, et lugesin kuskilt, kuidas te pole harjunud kuulma, kuidas teie hääl tegelikult kõlab, ja midagi sellest, kuidas teie aju blokeerib teie hääle ühised lainepikkused automaatselt, et paremini kuulda muid asju? Palun abi oleks teretulnud. Ma tean, et minu hääl pole hea ega midagi erilist, kuid ma ausalt ei arva, et mu hääl oleks nii halb

Mis on teie küsimus? Kas mõtlete, miks teie salvestatud hääl erineb sellest, mida kuulete, kui laulate endale? Või mõtlete, kuidas töödelda oma salvestatud häält nii, et see kõlaks pigem nii, nagu soovite, et see kõlaks? Praegusel kujul võib teie küsimus sobida paremini saidile [biology.stackexchange.com] (http://biology.stackexchange.com) või [physics.stackexchange.com] (http://physics.stackexchange.com).
Mis annab, peaks viitama sellele, miks see ei kõla samamoodi? Ma arvasin, et kõrvatroppide kandmine pidi teie hääle tunduma rohkem nagu see tegelikult kõlab.
Muidugi, kuid viskate oma küsimuses palju asju välja. Kui muudate oma küsimust nii, et oleks selge, mida küsitakse, on meil palju lihtsam teie küsimusele vastata. Kui küsimus on "mis annab", siis ilmselt kuulub see bioloogia või füüsika alla. Kui see oli "kuidas ma saan oma hääle kõlada nii, nagu ma tahan", siis on siin mõistlikum.
seal. Arvasin, et inimesed on selle mõistmiseks piisavalt targad, aga küllap olen kogukonna huvides täpsem (/ ^ _ ^) /
üldiselt on inimesed piisavalt targad, et ette kujutada igasuguseid asju, mida te kunagi ette ei näinud!
Ha, ma pole sellest kunagi nii mõelnud.
"hääl peas" pani mind mõtlema mõnele medical.stackexchange.com või psychiatrist.stackexchange.com saidile
@TravisDtfsuCrum Kas inimesed on piisavalt targad, et sellest aru saada või mitte, on selgemad küsimused alati soovitavamad.
Mul on hea meel näha, et küsimus, mis sarnaneb [minu] küsimusega (https://sound.stackexchange.com/questions/48299/how-to-match-voice-on-a-record-to-one-hears) küsiti enne mind. Kuigi minu oma on spetsiifilisem / tehnilisem. Tahaks hea meelega sellele lahendusi leida. Ma ei ole siin vastustega rahul.
Kolm vastused:
Rory Alsop
2012-09-21 02:09:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui helilained liiguvad nii luude kui ka õhu kaudu, kõlab loomulikult teistsugune kui salvestis. Salvestuse taasesitamisel ei saa te ühtegi neist heli oma kolju kaudu edasi.

Saate heli ligikaudseks muuta ekvalaiseri abil ja suurendades meie lõikamissageduse vahemikke - katse ja eksitus on teie parim panus siin, kuna keegi teine ​​ei tea, kuidas te iseenda jaoks kõlate.

vinge, annan selle kaadri, kuna kirjutasin mõned, mõtlesin lihtsalt, kas selleks on teada mõni tõhusalt toimiv viis. Arvan, et pean tõstma bassitaset ja kesktaset, kuna minu mikrofon näib jäädvustavat peamiselt kõrgemaid. Kui kasutasin spektraalanalüsaatorit, kas peaksin midagi eriti otsima?
Spektri analüsaatorist pole tegelikult abi - kuna peas kuuldavad helid on ainult teie. Kuid teil on õigus selles osas, et bass ja keskosa tuleb hoogustada. Lihtsalt mängige sellega ja vaadake, mis kõlab hästi.
dandellion
2012-09-22 16:20:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Keegi meist ei kuule oma häält sellisena, nagu ta on. Nagu dr Mayhem osutas, kuulete oma häält luude kaudu (ja kolju on üsna keeruline süsteem, kus on palju väikeseid resoneerivaid õõnsusi) ja õhu kaudu. Pidage meeles, et teie kõrvad on suu taga, nii et õhuosa, mida kuulete, peegeldub enamasti ümber. Kõik see, mida siis aju filtreerib (see on, kui ma õigesti mäletan, kuid ei võta oma sõna enda teada), on psühholoogiline protsess, mis on õpitud juba varases lapsepõlves, et teie ja teiste inimeste häält mõnevõrra tasandada.

Nüüd muutis autos laulmine ja kõrvatroppidega see vahe veelgi suuremaks. Vähe sellest, et vähendasite "õhu" hääle suhet, muutsite oma kolju resonantsstruktuuri. Ja auto on kitsas ja polsterdatud ruum, nii et tõenäoliselt summutasite heli üsna vähe. Teoreetiliselt on minu arvates kummaline, et teie hääl on selles keskkonnas hea.

Igatahes ei ole mõte selles, et see kõlaks nagu peas, vaid et kõlaks hästi. Täpselt nagu teeksite mis tahes muu häälega. Nii et EQ-d ja kompressorid on teie sõbrad. Ehkki osa on see, et te töötate oma häälega ja kui see on mingi konsolideerimine, vihkab seda teha umbes 98% kohatud helitehnikutest.

Kuid enne kui hakkate EQ-dega mängima, on teil kõigepealt kena salvestus. Katsetage erinevate ruumidega, tõenäoliselt millegagi, mis pumpab madalamaid sagedusi (kui see autos hästi kõlab) ja madala kajaga. Kuid ärge häbenege proovida suurema kajaga ruume, on põhjus, miks nii paljud inimesed laulavad vannitubades kõigi nende heli peegeldavate plaatidega enda ümber. :)

Ja btw, teie mainitud ruumis polnud ilmselt mingit kaja (kaja saamiseks kulub 17,5 meetrit seinani), vaid kaja. Esimene on see, kui saate originaali peegeldunud helist tegelikult eristada. hiljem on siis, kui nad segunevad.

Ben Brocka
2013-02-25 23:36:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Peate põhimõtteliselt binauraalset mikrofoni. Ma pole ise seda kasutanud, kuid see, kuidas need toimivad, on heli jäädvustamine samas kohas, kus te heli kuulete; teie kõrvades, üks mikrofon mõlemas kõrvas.

ruumi akustika jäädvustamine (et autos tegelikult heli salvestada, peaksite olema autos). Need salvestused tehakse sageli näivaga, kuid mannekeeniga peaversioonid on väga kallid.
see on väga huvitav. Pean seda uurima. Mis oleks täpselt näiv pea mõte? Ma arvan, et see võtab heli, kui teised inimesed seda kuulevad? Kas binauraalne mikrofon sarnaneb mikrofonidega, mis tõstavad teie kurgu vibratsiooni? Minu sõbral on üks neist Xboxi jaoks mõeldud ja ma kuulen temaga mängides alati kõiki teisi toas viibijaid
@TravisDtfsuCrum näiv pea ei sobi 100% ühele inimesele, kuid sobib enamasti kõigile, nii et see jätab mulje, nagu oleksite heliallikaga toas viibinud (suurepärane selliste asjade salvestamiseks nagu kontserdid, kus akustika on osa) apellatsioonkaebus). Ja ei, see pole sama mis kurgumikrofon.
Kas binauraalne mikrofon võtaks mu koljust vibratsiooni vastu? Kuna see on see, mida ma kuulen õigesti?
Ei, see ei tee seda. See võimaldab teil salvestada väliseid helisid, kui teie kõrvad neid kuulevad, mitte sisemist resonantsi.
Kolm aastat hiljem on see meil olemas: https://www.kickstarter.com/projects/ripplebuds/ripplebuds-noise-blocking-earbuds-with-an-in-ear-m Ma ei plaani neid ise proovida, vähemalt mitte praegu, kuid need näevad välja huvitavad, eriti siinse teema valguses.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...