Küsimus:
Foley Salvestamise vuntsid
GMatijas
2010-06-01 05:53:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Saludos a todos!

Mind saadetakse kohe Foley Recordistina suures filmis, mis jõudis stuudiosse, kus ma töötan. Fakt on see, et olen juba kogunud mõningaid kogemusi erinevatele helile orienteeritud aladele ja kuigi ma ei pea ennast tippmängijaks, on mul olnud õnne töötada oma riigi suurimate heliprofessionaalidega. Kõik on suurepärane. Välja arvatud see, et ma pole kunagi foleyt salvestanud.

Mitte üks kord.

Olen teinud väikest ADR-i salvestust, redigeerinud Foleyt,

aga ma ei ole kunagi läks tööle Foley Recordistina.

Nii et minu küsimus (kui võite seda nimetada küsimuseks) on see, mida ma pean selle ülesande jaoks silmas pidama?

Igasugune abi, alates seansimallidest kuni väikeste näpunäideteni, on teretulnud.

Täname kõiki ja vabandage halva inglise keele pärast

GMatijas.-

Kaheksa vastused:
Utopia
2010-06-01 06:56:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui teete varude Foley salvestust, st teil pole ühtegi sobivat pilti ja teete seda selle salvestamise huvides, pidage seda meeles.

Pidage meeles iga salvestatud toimingu puhul on emotsioonide vahemik, kuhu soovid selle jäädvustada.

Näiteks

ukse avamine ja sulgemine ei toimu alati sama, konservatiivse kiirusega ja "tavalisel" viisil . Kui lähete oma kunstipärase talkie-filmi kurbat stseeni lõikama, kui teismeline tüdruk sulgeb ukse aeglaselt pärast seda, kui tema poiss-sõber on ta maha visanud, soovite aeglast ja pehmet sulgemist. Aga õudus-zombifilmi jaoks soovite sellest uksest valjult hirmutavaid pauke. Salvestage nii palju erinevaid võimalusi kui võimalik.

Salvestan uksi kõigis emotsioonides: aeglastest ja kurbadest kuni kiirete ja vihasteni.

Sama lugu on võtmetega lukkudes, relvas foley, footsteps, you name it.

See muidugi ei kehti, kui teil on ekraanil toiming sobiv, sest siis on ilmne, millist heli otsite. See kehtib peamiselt "üldise" fooliumi kohta, hetkedel, kui leiate midagi lahedat salvestamiseks, kuid teil pole projekti, mida seda kasutada.

Nautige!

see tundub hea nõuandena, kuid sel juhul on mul pilt, millega sobida ... monteeritud film saabub paari nädala pärast ja ma lähen Foley Stuudiosse koos Foley Artisti juurde, et kõike salvestada umbes 2 või 3 nädala pärast ... tänan veelkord vastuse eest!
Rene
2010-06-02 20:23:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõigepealt vaadake seda lõime mürasageduse, mikrofoni valikute ja eelvõimendite kohta.

Teiseks olge valmis tegelema kõrvaklappide jälgimisega. See, mis purkidest läbi läheb, võib oluliselt mõjutada vedeliku jõudlust, nii et teatud muudatuste tegemiseks peate oma marsruudi seadistama enne tähtaega.

Täpsemalt, tõenäoliselt soovite oma seansi jagada paariks varred jälgimise eesmärgil - sõltuvalt sellest, millistele elementidele teil on juurdepääs. sünkroonida heli ühel tüvel, tähniline fx teisel, muusika teisel, foly teisel. Üksinda töötades lõikan ma tavaliselt ilma muusikata, kuid kui partituur on valmis (see pole kunagi lõppenud), saate kontekstis kaadrit tagasi vaadata, et paremini tunda oma asukohta. Samuti lõikasin tavaliselt ülejäänud varred 10-15 db allapoole ja vedeliku raja täies res. Seda selleks, et kuuleksin mingit konteksti ilma kõrvaklappide verejooksu ohuta. Lõikan ka sünkroonimisraja välja lülitatuna, välja arvatud juhul, kui näib, et tegelased ütlevad midagi asjakohast nende käes olevate objektide jaoks.

Ühele minu kaastöötajale meeldib lõigatud teele lõigata ja seejärel faile põrutada taasesitusrajadesse, kui ta edasi liigub. See võimaldab tal kiireid redigeerimisi teha ja kihilisuse lihtsaks teha. see võimaldab tal ka taasesitusrajad umbes ühe astme võrra maha keerata, nii et artist kuuleb lõigatud lugu esitamise ajal veidi üksikasjalikumalt.

vanad kaamerad sobivad suurepäraselt relvade jaoks.

Plastpuud võivad tunduda tõelised ja vastupidavamad. Ka köögiviljad töötavad suurepäraselt.

ärge võtke kabiini midagi, mida kardate lõhkuda.

pöörake tähelepanu sellele, kui asjad tunduvad "putukad" või kui kõrvaklappidest veritsevad .

ärge pöörduge jama.

Matthew Freed Audio
2010-06-01 09:12:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muutke see pildile sobivaks. See tähendab heli, perspektiivi, emotsioone ja ajastust. Kas see piiksuv oranž heli tähendab, et mõni puuvili sai lihtsalt puruks või aju lihtsalt puruks? Pilt + heli räägib loo.

Morten Green
2011-03-02 23:23:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Taanis, kus ma elan ja töötan, jõuame tavaliselt umbes 5 päeva, et kogu mängufilmi lollus ära teha. See on siiski erinev, kuna mõned filmid võivad vajada rohkem aega ja / või neil on rohkem raha. Kuid igatahes on kiirus oluline. Kui töötate kiiresti, saate teha filmi jaoks iga ainsa heli, mida võite ette kujutada.

Kui kavatsete töötada kogenud lollikunstnikuga, proovige õppida nii palju kui võimalik. kunstnikult. Kui olete huvitatud ja viisakas, saate hea lolluse salvestamise ajal palju nalja teha. Esimest korda lindistasin foleyt koos lollikunstnikuga, kes on aastate jooksul teinud umbes 300 filmi, nii et õppisin üsna palju. Sellest ajast peale olen temaga koos töötanud peaaegu iga filmi kallal ja meil on väga head töösuhted.

Püüdke olla kiire ja paindlik, et saaksite uute ideede saamisel improviseerida.

Ma ei kirjuta kunagi ette vihjeid, kuid tean filmi hästi.

Me vaatame filmi stseenide kaupa läbi.

Kõigepealt riided. See on nagu pehme algus, kus saame stseeni tunnetada. Riidehelid ei sõltu liiga palju kohapeal sünkroonimisest, nii et loll artist saab rütmi tunnetada ja me saame jälgida, milliseid helisid me võime teha.

Siis me tee samme.

Pärast neid samme teeme kõik muu. Ja kõige selle all mõtlen kõike, mis pildil liigutab või mis võib igasugust müra tekitada. Muidugi ei pruugi soovite, et viimases segus oleks hulljulgeid tuulemüra, kuid võib-olla soovite, et tuules lehviva lipu heli oleks.

Annan helifailidele alati nime kohe pärast salvestamist . Nimetan neid stseeni, kirjelduse ja numbri järgi, kui mul on sama, näiteks: "mõrvarnuga 2" või "seksivoodi" või "lennujaama astmed Jack 3".

Pidage alati meeles, et kui filmi jaoks on aega 5 päeva, peate töötama kiiresti ja tegema umbes ühe rulli päevas. Nii et peate mõnikord leppima asjadega, mis pole ideaalselt sünkroonis, kuid peaaegu, ja liikuma edasi, enne kui filmist liiga väsite.

Mõne päeva pärast saate natuke hulluks ja hakkate töölt koju naastes ise oma sammude häält hindama ....

James Hayday
2010-06-01 13:03:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ProToolsi seadistamine eelrulli salvestamiseks on hea. J

Miks nii? Kas saaksite täpsustada?
Igaks juhuks, kui lollikunstnik nende märguande ära teeb ja midagi suurt ära teeb. Punch-režiimis salvestamine tähendab, et salvestatakse ka kogu teie rullimiseelne aeg ja kui teil on vaja selleni jõuda, saate lihtsalt klipi pead pikendada.
Justin Huss
2010-06-11 19:25:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hei, ma loodan, et pole liiga hilja. Ma arvan, et peaksite selle tüübi vaatama: http://www.marblehead.net/foley/. Kellegi jaoks solvangut pole, aga minu jaoks kõlab see palju lihtsamalt, kuidas ta seda esitab. Kuid mul pole selle teemaga kogemusi ja mul võib puududa palju punkte.

ianjpalmer
2010-06-01 18:01:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mikrofonipaigutus on oluline. Veenduge, et salvestus toimiks kaadri vaatenurgast. Alati pole vaja paigutada mikrofoni tugipostist mõne millimeetri kaugusele.

Vina
2011-03-02 20:40:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alustan täna Sound Eng klassis Foley lindistamist. Kõik see on asjakohane, kuid ärge kartke proovida midagi rumalat. Pidin sama klassi jaoks varem kokku panema heliefektide panga ja vähendasin rumalust nii palju, et sisaldasin ainult põhilist kookospähkli "hobusekabja" rada. Sain küll läbi, kuid see oleks võinud saada palju parema hinde, kui oleksin rohkem katsetanud.

Kui sul on lõbus, läheb hästi. Ärge takerduge "täiuslikkusesse", sest sagedamini ei märka te täiuslikku võtet enne, kui kuulate tagasi, sest te ei keskendu sellele liiga palju.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...