Küsimus:
Heli või heli?
Phonetical
2011-06-17 05:23:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas määratlete "heli" ja "heli" erinevalt? Kas kasutate neid omavahel asendatult?

Märkasin, et tihtipeale tähistame meie (see tähendab heli- / heliväljadelt eakaaslasi) oma protsesside osi kui „heli”, nagu ka „heli järeltootmist”, samas kui konkreetsed rollid Näiteks meeskonnasiseselt on eesliideteks "heli" - "helikujundus", "heliredaktor".

Kas see on tehniline või loominguline erinevus?

Leian end soovides alati viidata kui "usaldusväärse" tööstuse esindajatele. Ma pole kindel, miks.

Lihtsalt uudishimulik, kas ja kuidas te kõik erinevust näete.

Kuus vastused:
Roger Middenway
2011-06-17 07:28:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuidas ma seda kasutan, on heli füüsiline, akustiline nähtus ja heli saab sellest, kui see muundatakse elektrilisteks impulssideks. Niisiis muudab mikrofon heli heliks ja valjuhääldi heli heliks.

Helikujundaja või heliredaktor on rohkem mures selle pärast, mida publik kuuleb; samal ajal kui heliinsener või helirežissöör tegeleb rohkem signaalivoo õigesti seadmisega. See pole täiuslik, kui meil on helisalvestajaid (kelle eesmärk on muuta heli heliks) ja pildiredaktorid räägivad helitöötlusest (mida me nimetaksime helitöötluseks).

Meie tööstus on endiselt päris noor, nii et meie terminoloogia on omamoodi kõikjal, kuid mulle meeldib seda eristada.

Põhimõtteliselt näen itnasi hästi.
Shaun Farley
2011-06-17 05:27:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma kipun neid kasutama vaheldumisi, välja arvatud juhul, kui ma ütlen mingisuguse ametinimetuse.

Siis proovin kasutada "heli", kui räägin oma tegemistest, sest olen mitte "heliinsener". Ma näen, et see konkreetne pealkiri kuulub matemaatika- ja teadusgeeniusesse, kes ehitavad vinge mänguasju, millega saame mängida.

theodorejordan
2011-06-17 06:06:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Enda meelest kipun vist mõtlema "helile" kui toorainele, millega töötan, andmetele. Ja "heli" kui lõpptoode, mida ma nende materjalidega toodan. Siis jälle mõned inimesed, kes mu tööd müüvad, nimetavad seda "Stock Audio" -ks, nii et kes teab. Ma tean üht; Ülejäänud terve mõistusega maailm ei hoolinud sellest vähem, kuidas seda nimetatakse. :)

Mõistus on suhteline. Ma tean inimesi, kes * armastavad * Unistuste teatrit. Nüüd on see hull.
g.a.harry
2011-06-17 07:29:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu ütlesid auväärsed härrad @Shaun Farley, @theodorejordan ja @Roger Middenway; Heli on värk, mis liigub läbi õhu. Heli on see juhtmete kaudu liikuv kraam.

Bluesman69
2011-06-17 07:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Heli viitab helile vahemikus 20–20000 Hz või lihtsalt määratletud helile, mis on inimestele kuuldav.

RedSonic01
2011-06-17 11:23:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mis puutub ametinimetustesse (eriti mängutööstuses), siis on need tingimused veidi sassi läinud. Olen näiteks heliplaat ja töötan kahe helikujundajaga. Irooniline osa minu tööst on tagada, et heli oleks kogu mängu vältel nõus. Kuna helikujundajad tegelevad endaga palju rohkem heliga seotud küsimustes, nagu tooraine ja protsessid. Sama on ka helidirektoriga (mida meil siin pole), kes on lõpuks mängu „heli” suhtes vastutav. Kas sel juhul võib termin „heli” tähendada kogu heli toode ehk Music Dialogue ja SFX ning „Sound” viitab pigem ainult SFX-ile?See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...