Küsimus:
Individuaalne esitus kogu ansambli esituses (nt rock), salvestades järjest iga pilli
Vass
2011-03-14 21:48:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas üksik inimene saab rokilaulu iseseisvalt salvestada?

Seejärel pannakse kahe esimese instrumendi salvestused kahele loole ja mängitakse kolmanda instrumendi (nt kitarri) mängimise ajal läbi kõrvaklappide. Selle uue 3 instrumendiga salvestuse saab nüüd kokku panna ja saata vokaali salvestamise ajal kõrvaklappidesse ning seejärel on seatud kogu lugu kõigil radadel.

Kas see töötab praktikas? Ehkki teoreetiliselt on mõistlik, kas muusikud saavad seda reaalses maailmas edukalt teha?

Kas teeksite seda tarkvaras või teeksite eraldi salvestisi ja segaksite tarkvara ning tooksite selle otse arvutist kõrvaklappidesse?

Salvestasin kõik oma lood nii: http://flyawaytigers.com/. Samuti kaks esimest laulu siin: http://greenemeansgo.com/album/studio-samples
Kolm vastused:
Sam Greene
2011-03-15 04:51:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma teen seda nii.

Pange klõpsupala (ehk metronoom) - salvestage kitarr, siis trummid, seejärel bass, siis laul. Saate tellimust teisaldada. Mulle meeldib, kui trummide toitmiseks on kitarr maas. Seejärel salvestage bass, et reageerida löögitrummi mustrile - need on tavaliselt roki jaoks sünkroonis. Pange oma vokaal sinna ja lisage see siis mõne klahvi, heliefekti, sarvede, raputite, taburiinide jms abil, kui soovite või vajate.

Klõpsurada pole kohustuslik, kuid trumme on kindla löögiga üle hõlbustada palju lihtsam. Kui te ei soovi klõpsu kasutada, salvestage kõigepealt trummid.

Tahaksin märkida, et klõpsude rajale salvestamine võib olla problemaatiline; kuigi see on suurepärane võimalus tempot sünkroonis hoida, võib see röövida loo elust ja energiast. See on üleskutse teha laulude kaupa.
@Neil Väga õige. Oleneb ka mängijast - leian, et klõpsu pala aitab mõnda trummarit.
Warrior Bob
2011-03-15 03:05:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pole põhjust, miks mitte. Seda tava nimetatakse mõnikord "üleduberdamiseks".

Mõistagi on muidugi mõned kaalutlused:

  • Ansamblid mängivad rühmades sageli üksteisest välja ja seda tehes võib tekkida mingi vibe seda on eraldi lindistuste tegemisel väga raske tabada. Kui teete üle dublitamise, reageerite oma varasemate lindistuste vähestele nüanssidele, kuid teie eelmised tegemised ei saa teie praeguse esinemise peensustele vastata. Kui salvestate mitu muusikut korraga, läheb see vastus tagasi ja edasi ja paljud inimesed eelistavad seda meeleolu.
  • Tõenäoliselt soovite oma esimese raja määramisel omada mingisugust helikõrguse või ajavõtet. See rada hakkab toimima teiste lugude võrdlusalusena, nii et kõik, mis sinna läheb, kajastub ka teistes. Siit võivad abi olla nii metronoomidest kui ka oma raja visandamisest MIDI-instrumendi või muu sarnase abil.
  • Kui kasutate mikrofoni, on saadud eraldi salvestatud lugude segu peenelt erinev kui teil oleks olnud lindistas kõik korraga kena kõlaga ruumis. Selle tähtsuse otsustab teie. See ei pruugi teile üldse oluline olla.

Selle väärtuses olen ma lihtsalt harrastaja, kuid olen lindistanud nii. Salvestan tavaliselt üksi või koos ühe inimesega ja muusikastiilid, millega ma tegelen (tavaliselt mingil tasemel elektrooniline), ei nõua sageli koos mängivate muusikute meeleolu.

jwernerny
2011-03-15 00:28:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seda on tehtud juba enne ... enne kui oli arvuteid, kasutati linti ... Vaadake artiste nagu Isoa Tomita ("varajane" süntomuusik), Vangelis, ja mingil määral Tangerine Dream.

Sageli tuuakse "ekstra" muusikud (keelpillid, vaskpillid) eraldi, et täita oma ülesandeid pärast seda, kui "bänd" on oma töö juba ammu maha pannud.]

Kui ma seda teeksin, salvestaksin igaüks neist pilli eraldi loosse, et saaksin vajadusel segada ja sättida. See võimaldab ka tagasi minna ja vigu parandada (ma pole nii hea), ilma et peaksite kõike uuesti salvestama. (Sageli salvestatakse korduvvõtmised mõnele teisele rajale!)

Radade paigutamise järjekord tuleks kavandada nii, et saaksite kõige paremini aega hoida. Kui trummid on alati olemas, võiksite kõigepealt need maha panna (või vähemalt nende lihtsustatud versiooni). See annab teile hea ajaveetmise baasi. Seejärel ehitage üles meloodia, vokaal jms. Tõenäoliselt paneksin bassi lõpupoole, kuna see lisab muusikale sügavust, kuid mitte struktuuri.

miks ma arvan alati, et bass annab struktuuri?
See oleks ilmselt hea küsimus .... Ma arvan, et rütm ja meloodia on struktuur, millel kõik muu ripub. See on ilmselt lihtsalt minu klassikalise muusika taust.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...